Džeza improvizācija
Meistarklase ar Evilenu Protektori
 

MEISTARKLASE AR EVILENU PROTEKTORI

  • Pasākuma laiks: 21.09.2019., plkst. 12:30-13:40, 14:00-15:10
  • Norises vieta: Soul Tap studio (Aleksandra Čaka ielā 91)
  • Dalības maksa: 10 eiro par 1 nodarbību vai 15 eiro par 2 nodarbībām

Džezs ir mūzikas žanrs, kas 20. gadsimta sākumā izveidojās ASV Dienvidu štatu afroamerikāņu kopienās, saplūstot afrikāņu un eiropiešu mūzikas elementiem. Laika gaitā džezam ir izveidojušies vairāki apakšžanri, tostarp bebop, džezroks un acid jazz.

Džezs – tā ir dzīvā modernā māksla, kura attīstības laikā kļuva par sarežģītu sistēmu ar dažādām tendencēm un stiliem. Savā attīstības gaitā tas ir ļoti mainījies, un patlaban džezā izšķirami dažādi stili, kuri cits no cita atšķiras ar savu saturu, raksturu, noskaņu, instrumentāriju un pat skanējuma īpatnībām. 

Sākumā džezs bija tradicionālā mūzika, ko atskaņoja tikai afroamerikāņi, turklāt tā noteikti bija saistīta ar kaut ko ārpusmuzikālu – tas varēja būt vienkārši pavadījums vai arī fona mūzika. Vēlāk džezs kļuva par populāru deju mūziku, pēcāk parādījās tāds džeza paveids, ko visprecīzāk varētu raksturot kā koncertmūziku, jo tādu džezu var tikai klausīties, nedarot neko citu mūzikas skanēšanas laikā.

Džezs no citiem mūzikas veidiem pirmkārt atšķiras ar savu specifisko ekspresiju, enerģiski pulsējošo ritmu. Taču īstam džezam piemīt vēl viena ļoti svarīga īpatnība – un tā ir mūziķu improvizācija.

Kam paredzēta šī meistarklase?

Tiem kuri, atnākot uz džeza mūzikas koncertu vai džema sessiju, grib saprast kas tur notiek! Der visiem, gan mūziķiem, gan vienkārši klausītājiem.

Ko mēs darīsim meistarklasē?

  • Tiks nodemonstrēti audio piemēri no dažādiem džeza mūzikas paveidiem;
  • Tiks skaidrots muzikālais saturs - formas, harmonijas, muzikālie paņēmieni;
  • Tiks izskatīti “uzvedības” veidi - ar ko nodarbojās mūziķi uz skatuves.

  1. 12:30-13:40 | Džeza improvizācijas teorija
  2. 14:00-15:10 | Džeza improvizācija praksē

Uz meistarklasi ieteicams ņemt līdzi savu instrumentu, ja tu tādu spēlē.

Par pasniedzēju

Evilena Protektore ir džeza dziedātāja no Latvijas, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvente, kur tagad pasniedz džeza vokālu. Pavadīja gadu, studējot Itālijā, Santa Cecilia centrālajā valsts konservatorijā pie profesores Maria Pia de Vito, un pusgadu Hanoverē pie dziedātājas Romy Camerun. Ir piedalījusies vairākos festivālos — “Pori Jazz” (Somija), “Limassol Jazz” (Kipra), “Live in Blue Bay” (Ukraina); konkursos: “Riga Jazz Stage” (Latvija), “Nomme Jazz” (Igaunija) un ir Grand Prix ieguvēja konkursā “Jazz Voices 2014” (Lietuva); kā arī tādos projektos kā “Jazz in Latvia” albuma ieraksts. 2016. gadā saņēma Nika Gotema (Nic Gotham) balvu par ieguldījumu Latvijas džeza mūzika un dzīvē.

Evilena ir dziedājusi ar tādiem mūziķiem kā Lynn Seaton (ASV), Rob Duguay (CA), Inga Bērziņa (Latvija), Serge Junior Robinson (Lielbritānija), Tommaso Troncon (Itālija), Fil Straughan (Lielbritānija), Andreas Stefanou (Kipra), Andreas Rodostenos (Kipra), Nicolas Tryphonos (Kipra), Leonid Nesterov (Kipra), Tie Pereira (Brazīlija), Aviv Kohen (Izraēla), Gilad Abro (Izraēla), Anne Geertsen (DK), Onur Mulayim (TR), Gianmarco Tommai (IT), Federico Santoni (IT), K-Trio (Nīderlande), Ori Dakari (Izraēla) un vairākiem citiem. 

Kopš 2005. gada viņa ir grupas «Pieneņu Vīns» vokāliste, komponiste un līdere, kopā ar šo sastāvu piedalās vairākos festivālos un projektos un jau ir vērienīgi pieteikusi sevi valsts mūzikas skatuvē. Kopš 2015. gada Evilena arī ir grupas «JAZZATOMY» komponiste un vokāliste. Evilena aktīvi sadarbojās ar Latvijas vadošiem džeza mūziķiem un piedalās projektos ar vairākiem bigbendiem un citiem kolektīviem.

Bez visām muzikālajām aktivitātēm viņa ir arī vienīgā Latvijas džeza žurnāla JAZZin.lv līdzveidotāja, žurnāliste un producente.

PIESAKIES MEISTARKLASEI!

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.